Hoşgeldiniz, ziyaretçi! [ Oturum aç

Arıcılık Sahipleri Silah Taşıma Ruhsatı


Arıcılık Sahipleri Silah Taşıma Ruhsatı

Meskun yerler dışında en az 100 adet fenni arılı kovan ile gezginci olarak bilfiil arıcılık yapan yetiştiricilere; Taşıma ruhsatı aşağıdaki evrakları  tamamlayıp  ikamet ettikleri ilçe  Emniyet  Müdürlüğü Ruhsat Büro Amirliklerine müracaat etmeleri  halinde  Kaymakamlık Makamının  uygun görmesi durumunda  silah taşıma ruhsatı verilir.

Dilekçe-Dilekçede yönetmeliğin hangi maddesinden dolayı ruhsat almak isteğinizi açıkça belirtmeniz gerekmektedir. Dilekçe Kaymakamlık Makamına hitaben yazılacaktır.

Nüfus Cüzdanını Aslı

1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Devlet Hastanesinden Alınacak Sağlık Raporu-Tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması veya Heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması gereklidir.

Silah İstek Formu-Nüfus cüzdanına göre bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak

​4 Adet Vesikalık Fotoğraf-  Son 6 ay içerisinde çekilmiş

1 Adet Yarım Kapaklı Dosya

Parmak İzi Formu-Silah ruhsat müracaatlarında şahıslarım parmak izleri alınmakta olup, daha önce parmak izi verenlerden parmak izi ünitelerinde hızlı kimlik kontrol formu verilmektedir. Bu belgeyi müracaat aşamasında ibraz edebilirsiniz.

Not: Adli Sicil Belgesi, Nüfus Kayıt Örneği ve Adres kayıt Bilgileri müracaat ettiğiniz birim tarafından çıkartılıp silah işlem dosyanızda konulacaktır.(Adli sicil belgeleri müracaat edilen birim tarafından çıkartılmaktadır. Ancak: İsim, Soyadı, Yaş tahsisi varsa buna göre ayrı ayrı adli sicil belgesi istenmektedir. Adli Sicil belgesinin konusu silah ruhsatı olacaktır.)

Yaptığı İşle İlgili Belge

a-Ziraat odalarından veya il/ilçe tarım müdürlüklerinden alınacak çiftçi belgesi,

b-Kovan adedini belirtilen, il/ilçe tarım müdürlüğünün yazısı,

c-2000 Kg bal satıldığına dair müstahsil makbuzu (müracaat tarihi itibarıyla 1 yıllık olmasına dikkat edilecek),

d-Arıcılığın meskun yerler dışında, gezginci olarak ve bilfiil yapıldığına dair il/ilçe tarım müdürlüğünün yazısı​


Silahdar Av Malzemeleri Doğa ve Av Sporları ürünleri satış yeri ve MKEK Pendik Yetkili Bayisi dir. Ruhsatlı silahlarınızın fişek istihkaklarını iş yerimize istenen belgelerle gelerek alabilirsiniz. Web Sitemiz Üzerinden Ürün Satışımız Yoktur. Ürünler Hakkında stok ve fiyat bilgileri için bizimle iletişime geçiniz. İletişim : 216-3903620

SATILIK SİLAHLAR